Get Adobe Flash player


O dnia 2 listopada poszerzamy Naszą ofertę usług o oklejanie obrzeży PCV I ABS. Krawędzie płyt laminowanych mogą być proste jak również owalne (łuki). Nasz park maszynowy poszerzy się o oklejarkę „OPTIMAT 320” i oklejarkę  „OPTIMAT 311”.


Oklejarka "OPTIMAT 320"

Oklejanie prostoliniowych elementów meblowych z tworzywa sztucznego obrzeżem. Maszyna OPTIMAT 320 posiada frezarkę wstępną eliminującą wady występujące przy cięciu płyty takie jak: brak prostopadłości, ślad po podcinaku, „spuchnięte” od wilgoci krawędzie itp.

Wyposażona jest także w obcinarkę piłkową, zapewniającą precyzyjne przycinanie końców także przy zastosowaniu obrzeża o grubości 3mm. Sterowana jest panelem dotykowym HMI.

Dodatkowy wymienny zbiornik kleju pozwala na dowolne operowanie dwoma kolorami kleju.Oklejarka "OPTIMAT 311"

Podczas oklejania krawędzi prostych, klej topliwy może być nanoszony na płytę, co powoduje mocniejsze przyklejenie. Natomiast łuki okleja się tradycyjnie, nanosząc klej na obrzeże. Udogodnieniem przy oklejaniu ma łych łuków jest możliwość wyłączenie napędu rolki dociskowej Zastosowanie wymiennych zbiorników klejowych pozwala na operowanie dodatkowymi kolorami kleju. Stół został wyposażony w rolki kulkowe, które umożliwiają swobodne prowadzenie łuku przy rolce klejącej, nie zaczepiając naddatkiem obrzeża o stół. Sterowanie maszyną odbywa się przyciskami nożnymi, tak by operator miał wolne ręce i mógł płynnie prowadzić formatkę.